Jdi na obsah Jdi na menu
 


Předvolební poťouchlosti

7. 9. 2022

Při čtení předvolebního vábení je třeba ignorovat vše abstraktní (zpřístupníme bydlení mladým, zlepšíme Prahu) a bedlivě pročíst konkrétní plány a sliby, pokud nějaké najdeme. Nevyvolit si jednoho spasitele, který vše vyřeší a zlepší. A trochu se tou taškařicí poveselit.

www.pbch.cz - kliknu na to, zvědavý, co se dozvím o Wanastových vjecech nebo o Lucii, a oni to jsou politici!

Hnutí PES vzniklo z chcíplého psa. Vlastně z chcíplého Chcíplého psa. Jaképak asi je? Hýbou jím ještě červi, kteří na zdechlině psa hodovali? Dá se hnutím PES vrtět tak, jako se vrtí psem? Jsou jeho členové z polyesteru (oficiální zkratka PES)? Copak asi vznikne, pokud jednou na hnízdě chcípnou čápi?

Motoristé sobě. Sami si budou vyrábět vozidla i pohonné hmoty, sami si budou stavět a udržovat silnice, sami budou kontrolovat své dodržování předpisů, sami se zaměstnají a zaplatí si, vyrobí si jídlo, budou si vyučovat děti a budou se sami léčit. I Putinovi se ubrání sami. Je krásné, když někdo myslí tak intenzivně na sebe, že se o nikoho dalšího nemusí starat a na nikom není závislý. Jo, to kdyby existovalo takové hnutí Motoristé ostatním, to by bylo jiné kafe!

Bude líp! Tedy, přesnější by bylo: "Bude líp, pak zase hůř, a zase líp a tak pořád dokola. A většinou bude někomu líp a někomu hůř, ale rozhodně ne pořád. I bez našeho snažení. To už je život." Takže ano, někomu a někdy opravdu bude na blíže neurčenou dobu líp, i kdyby si politické slibotechny daly dlouhodobého šlofíka.

Zastavíme zdražování. Už nikdy v Číně nenastane neúroda, ropné velmoci se vzdají pokusů o maximalizaci zisků, banky a burzy celého světa pod naší nadvládou dostanou rozum, odboráři už nikdy nebudou šroubovat platy nahoru, EU půjde našim přáním na ruku. My to všechno umíme zařídit, to nám musíte věřit, i když to zatím nikdo na světě nedokázal a my jsme taky zatím nic moc nepředvedli. Joj, to bude všude dobře!

A poťouchlost největší - takhle vypadaly plány jedné strany před pár lety. Už nevím, co to tenkrát bylo za volby:

1+ Investujeme 1 bilion korun do infrastruktury

2+ Zrychlíme výstavbu

3+ Úřad online

4+ Otevřeme data státu

5+ Přípravíme Česko na blockchain

6+ Naučíme děti programovat

7+ Angličtina od první třídy

8+ Ani koruna z veřejných peněz do dabingu

9+ Zeleno-modrá infrastruktura

10+ Snížíme náklady na státní správu o polovinu

11+ Dokončíme privatizaci

12+ Otevřeme u nás základnu NATO

Přátelé ze strany, kterou raději nebudu jmenovat, poznáváte své prohlášení? A hlásíte se k němu i dnes?

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář