Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kávu si osladím

15. 7. 2024

Za minulého režimu jsme si v ledasčems utahovali z Polska, kde prý býval větší nedostatek některých komodit než u nás. Dobový vtip říkal, že Karla Gotta tam prý vypískali za píseň "Kávu si osladím o trochu víc". Nějak se nám to vrací.

Agentura Pravda Vyděsí, která se specializuje na tvorbu nejkvalitnějších fake news, poodkryla pozadí současného vládního pronásledování sladkých nápojů. Jak se obvykle dá očekávat u každého poodkrytého pozadí, je to p**el!

Kde jsou počátky

Agentura Pravda vyděsí investigativními metodami vypátrala, že vláda původně chtěla řešit nešvar ústecké městské části Mojžíř nebo litvínovského Janova, kde často občané vyhazují z oken na ulici vše nepotřebné, včetně nábytku. Vládní poradce Julius Lavický (ano, ten Lavi!) prý prohlásil: "Je to jasný, maj moc energie. A proč? Protože věčně chlastají energeťáky a kolu. Zatrhněte jim to a oni ten bordel neuzvednou a po schodech se s tím nebudou chtít trmácet. Vím, co říkám. A chci za to hodně lajků!" Díky štědrému grantu z EU si tým expertů ověřil, že u problémových obyvatel opravdu existuje hodně zvýšená obliba sladkých nápojů. A tak to všechno začalo. Jak se ukazuje, zdaleka nepůjde jen o zdanění (pře)slazených nápojů.

Není to cenzura

Součástí boje proti cukru se stane i úprava playlistů Českého rozhlasu. Píseň Karla Gotta "Kávu si osladím" už na ČRo opravdu nezazní. Smůlu bude mít i píseň Michala Davida "Colu, pijeme Colu" nebo autorská dvojice Svěrák - Uhlíř s písní "Mléčný bar". Prosím vás - pětatřicet kremrolí?! Výživoví poradci vyškrtli i prastaré songy "Sugar sugar" skupiny Archies nebo "Cukrkandl z pouti" dua Simonová - Chladil. Když pryč s cukrem, tak s veškerým!

Česká televize rovněž provede přiměřené úpravy. Zapomeňte jméno Josef Maršálek! Navíc populární film "Někdo to rád horké" bude umělou inteligencí předabován tak, aby jméno hrdinky bylo nahrazeno jiným, méně iritujícím.

Není to cenzura, je to péče o naše zdraví!

Papežštější než papež

Zdanění slazených blevajzů (sorry, Amíci) už vyvolalo reakci výrobců, a vůbec ne negativní. Vždyť chemické laboratoře jsou plné různých glykosidů, aminokyselin a dalších pochutin, které chutnají proklatě sladce, a navíc krásně zatěžují dusíkatými zbytky ledviny nebo vytvářejí jako jeden z metabolitů metanol. A jsou tak báječně levné!

Ale Agentura Pravda vyděsí odhalila, že po dosažení 0% obsahu sacharózy v mnoha nápojích začínají výrobci testovat i záporná procenta. Co je opakem sladkého? Správně, hořká chuť. Takže se můžeme těšit na mohutnou marketingovou masáž zaměřenou na propagaci hořkých nápojů. Budou se objevovat challenge podobné pojídání chili papriček - jak moc hořký nápoj dokážeš vypít? Světoví designéři už zkoušejí nový revoluční vzhled lahví a plechovek s novými revolučními nápoji.

Ostatně, pamatujete na zelenou limonádu Amara ze sedmdesátých a osmdesátých let? Už tehdy byli Češi in, a ani o tom neměli tušení.

Good bye?

Hnědé limonády ze zámoří mají v jednom deci jedenáct gramů cukru, hnědá limonáda české provenience jen osm. Výrobce zkusil oněch osm ještě více snížit, ale už se to moc pít nedá. Teď vše bude směřovat k nule a půjde to do kopru, což bude pro abstinenty, kteří chtějí něčím zapít řízek nebo vepřo knedlo, škoda. Agentura Pravda vyděsí navrhuje výrobcům řešení: Pepsi i Coca kdysi začínaly jako zdravotní limonády a prodávaly se v lékárnách. Tady se naskýtá vidina jejich budoucího azylu. Ti z Mojžíře holt budou pečení vaření v lékárně a život půjde dál.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář